+48 350 19 99 bok@tel-nap.com

„Chcemy się skupić na swoich kluczowych działaniach, nie chcemy tracić czasu na dobór, zakup i utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej. Ponadto potrzebujemy więcej swobody – nie wiemy jak nasza firma będzie wyglądała jutro.” Takie zdanie coraz częściej daje się słyszeć na rynku. Klienci chcą być ekspertami w swojej branży – poświęcać czas zadaniom, które są dochodowe z punktu widzenia biznesu. Rozwiązaniem jest outsourcing IT. Jeszcze kilka lat temu firmy decydowały się na zakup centrali telefonicznej i instalację usług ISDN, z dostępem przez interfejs PRA i łącze E1.

Dzisiaj znacznie łatwiej jest skorzystać z wirtualnej centrali i aparatów telefonicznych działających w oparciu o VoIP SIP. Oszczędności są oczywiste: niższe koszty zakupu infrastruktury, niższe koszty utrzymania, większa elastyczność i więcej dostępnych usług, takich jak IVR, fax2mail, virtual PABX. Całość rozwiązania jest dostępna w modelu „pay as you grow” – można zamówić na początek kilka aparatów i następnie domawiać kolejne w ramach potrzeb. Ponadto rozwiązanie przez cały czas może być własnością operatora, udostępnioną Klientowi do użytkowania i serwisowana na zasadzie leasingu z małą miesięczną ratą.

Co najważniejsze obecnie jakość połączeń głosowych w technologii VoIP niczym nie odbiega od tej realizowanej za pomocą usług telefonii komutowanej.


Chciałoby się powiedzieć „skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?”.